Ohlédnutí za evropským šampionátem Jana Zatloukala

Náš kadet Jan Zatloukal završil svoji úspěšnou bajkovou sezónu Mistrovstvím Evropy horských kol!! Mistrovství Evropy kadetů má trochu netradiční pojetí oproti jiným kategoriím. Skládá se z více disciplín a všechny se konají během jednoho týdne. Zde si můžete přečíst Honzovo stručné vyjádření k celému šampionátu 🙂 :

Pondělí: prolog- teamová časovka – trať tvořená spíše smyčkami po louce, málo techniky, závod na 5 min, obsadili jsme 7. flek ze 78 teamů.
Úterý: štafety – podobná trať jako v pondělí, ale delší (10 min), jel jsem druhý úsek a předával jsem na 6. místě, nakonec v cíli 7. flek pro celou štafetu.
Středa: dovedností disciplíny – této disciplíny jsem se zúčastnil poprvé, takže jsem moc nevěděl do čeho jdu. Měl jsem 8 chyb , to znamenalo penalizaci 2min40sec do nadcházejícícho závodu XC. Před večerem XC ze 122. místa na startu a nakonec 70. flek v těžkých blátivých podmínkách.
Čtvrtek: maraton (XC large) – start ze 48. místa a v cíli pak 18. flek, nejlepší z Čechů. Stahoval jsem to celý závod. Jelo se mi super. V celkovém pořadí posun na 25. místo.
Pátek: klasické XCO – špatný start (na lajně byli čtyři na asfaltu a ten pátý na štěrku a já jsem zrovna byl ten pátý), takže mi to podklouzlo a propadl jsem se na nějaké plus mínus 40.-50. místo. Jel jsem pořád dopředu a ve druhém kole do mě v zatáčce z vrchu najel nějaký Švýcar (to už jsem byl 26.) a já jsem spadl na jeho kolo a narazil si záda a potom už jsem procedil a moc už se nedostal dopředu. Na konec 31. flek ze 156 lidí na startu. Už jsem byl celkem unavenej.
Celkově jsem byl nakonec 24.  Perfektní atmosféra a zázemí. Super parta a podpora od rodičů ostatních závodníků z repre.

Honzovi moc gratulujeme k letošní úspěšné sezóně, k výsledku na evropském šampionátu a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho týmu!!!