KPŽ Orlík a Mamut bike

KPŽ Orlík

57 km dlouhý zvlněný terén, maraton netradičně na 2 okruhy a zajímavé blátivé sjezdy – takový byl ve zkratce sobotní díl seriálu Kolo pro život.

Na trasu B se postavil náš tým ve stejném složení. Petr Březina dokončil 6. v kategorii Elite a 12. mezi Muži 30-39 let. Štefan Lukašák si vybral bramborovou, avšak výbornou 4. příčku v kategorii Muži 50-59 let, Filip Wiedermann dojel 13. v kategorii Muži 23-29 let a Martina Kukulová vyhrála svoji kategorii Ženy 23-29 let!

Terka Walsbergerová si střihla krátkou trasu C, tedy jeden okruh hlavní trasy a dokončila 7. v kategorii Ženy 17-29 let.

Mamut bike

Další dvě zlaté máme ze sobotního Mamut bike a to díky Lubomíru Vychodilovi (trasa 35 km) a Simoně Večeřové (trasa 55 km)! Na kratší trase vybojovala druhou, stříbrnou medaili Jitka Harlenderová. Radim Fiala a Roman Brandýs dojeli oba šestí ve své kategorii. Dále jeli na delší trase ještě – Michal Harlender (6.místo), Ivana Doležalová (6.místo), Pavel Řoutil (10.místo) a Martin Hájek (14.místo).

O cenu Krnova, SPAC

Neděle patřila mladým – Honzovi Zatloukalovi, Kubovi Římanovi a Josefu Machačovi – a silničnímu závodu SPAC v Krnově. V půlce závodu Kuba s Honzou a dalším závodníkem odjeli, náskok udrželi až do cíle a rozhodoval závěrečný spurt. Kuba byl 2., Honza 3. a Pepa dojel v balíku – 6.místo v kategorii Junioři.