5 závodů včetně MČR MTB XCO v Brně!

Kolárníci se o víkendu rozprchli a zúčastnili se celkem pěti závodů! V sobotu to byly závody KPŽ Praha – Karlštejn Tour České spořitelny, Moravskotřebovský cyklomaraton, Moravský pohár Energotis a Šumperský pohár Jeřáb 1003; v neděli pak vrchol sezóny většiny bajkerů, MČR MTB XCO v Brně.

V závodě Kolo pro život v Praze se na start opět postavil Petr Březina, tentokrát se startovním číslem 7, odpovídajícím průběžnému pořadí v celém seriálu. První polovina závodu probíhala slibně, když první občerstvovačkou projížděl se skupinou bojující o 21. příčku, ale v druhé polovině závodu přišel zlom a Petr si v nepříjemném vedru nakonec dojel pro 46. místo, 8. místo v kategorii Muži Elite. Dětského závodu se klasicky zúčastnil Jakub Tesařík a mezi dětmi 8-9 let získal stříbrnou medaili!

Lubomír Vychodil nezklamal a zajistil nám další zlato ve své kategorii (M4) a to v závodě Moravskotřebovský cyklomaraton!

Štefan Lukašák prodal nedávno absolvované tréninky na Stelviu, když v silničním závodě do vrchu, Energotis Moravského poháru, vybojoval stříbro v kategorii Muži D. Závodu Energotis se zúčastnil také Jarda Strakoš, na vrchol závodu dorazil jako 36. v kategorii Muži A.

Čtvrtým sobotním závodem byl mistrovský závod Šumperského poháru, maraton Jeřáb 1003, kde Martin Haluzík vybojoval vítězství v kategorii Muži C.

Ten pravý mistrovský závod se však konal v neděli. Naše mladé totiž čekalo Mistrovství České republiky MTB XCO v Brně. Naší velkou nadějí na medaili byl Jan Zatloukal na startu kadetů. Celý závod bojoval a dotíral na soupeře. Ti však byli tentokrát lepší a Honza si nakonec, se ztrátou pár vteřin, dojel pro 4. místo. V kategorii Kadetů je letos prvním rokem a tak věříme, že jim to příští rok vrátí! Pepa Macháč si ve stejné kategorii dojel pro 20. místo a s výsledkem byl moc spokojený. V Juniorech závodil Kuba Říman. Odstartoval lehce zezadu, ale za to pak předvedl skvělou stíhací jízdu a vybojoval 10. místo. Pro 10. místo si do cíle dojel také David Hladiš, tentokrát to bylo v kategorii Expert. Jirka Štěpáník si vyzkoušel závod mezi eliťáky a dojel na velmi slušném 12. místě!