Vítězství v Bolaticích a úspěch na Liptov ride

V sobotu se naši mladí zúčastnili již tradičního maratonu Bolatická 30.

Kuba Říman bral vítězství v kategorii juniorů, Honza Zatloukal vítězství v kategorii kadetů a Josef Machač vybojoval 3. místo ve stejné kategorii.

V hlavní kategorii se dařilo Davidu Hladišovi, který skončil v silné konkurenci na 4. místě.

Náš předseda Petr Březina se o víkendu zúčastnil netradičního štafetového závodu Liptov ride ve Slovenském Liptovském Mikuláši. Hlavní myšlenkou závodu je propojení zimních a letních sportů. Štafeta se skládala z disciplín – běh (13km), skialp (6km), freeride (5,5km), bike (22,5km) a kajak (2km). O prestiži tohoto závodu hovoří i vyprodaná registrace – během 4 hod od spuštění registrace bylo přihlášeno více než 70 týmů!

Petr Březina si zajel na této trati pro 3. místo v disciplíně bike, když na vedoucího Milana Damka ztratil pouze 1min30sec.

Trať bajku byla hodně náročná. Po předávce štafety od freeridera se odstartovalo nahoru prudkým 2,5 km dlouhým kopcem Demanovskou dolinou, pokračovalo se technickým sjezdem po ledu a sněhu. Sjezdem se bikeři dostali do dolní části trati, kde pořadatelé připravili prudké zatahující výjezdy s krásnými výhledy na Nízké Tatry. Biková trať končila ve vodním areálu, kde biker předával štafetu kajakáři. Trať nebyla kilometrově moc dlouhá ale o to více těžká.