Sobotní Chřibská 50 a nedělní Slovenský pohár MTB XCO

Chřibská 50

Sluníčko, azuro, krátké dresy a také spousta tahavých pasáží, dlouhých výjezdů po loukách, bolesti a radosti. Asi tak nějak vypadala sobotní Chřibská 50/30 v Kroměříži.

Na start dlouhé trati (50 km) si stoupl Petr Březina, Štefan Lukašák a Miroslav Havlíček. Petr se po většinu závodu držel v čelní početné skupině, která se ke konci roztrhala a Petr si přijel pro celkové 22. místo, 10. v kategorii muži M3. Štefan zabodoval ve své kategorii a vyjel si 3. místo mezi muži M5. Miroslav dokončil 6. v mužích M6.

Filip Wiederman, Radim Fiala, Martina Kukulová a Simona Večeřová startovali na kratší trase (30 km). Filda dojel celkově 11., 6. v kategorii MK; Radim necelé 2 minuty za Filipem, 16. a 12. v kategorii MK. Martina Kukulová přijela jako třetí žena krátké trasy a stejné umístění brala i ve své kategorii ŽK2 a Simona dojela ve stejné kategorii 6.

 

Turčianske Teplice, Slovenský pohár MTB XCO

Mladí se v neděli přesunuli na Slovenský pohár MTB XCO. Nejvíc zabodoval Honza Zatloukal, který zvítězil v závodě kadetů. Jakub Říman dojel 2., šanci na boj o vítězství ztratil kvůli spadenému řetězu. V kategorii Elite si mezi 64 startujícími vyjel David Hladiš 28. místo a Jiří Štěpáník 36. místo.