KPŽ Mladá Boleslav / ČP XCO Pec pod Sněžkou

V sobotu se konal další závod seriálu Kolo pro život, tentokrát na rovinaté trati v Mladé Boleslavi. Díky profilu s menším převýšením se jednalo o velmi rychlý závod, ve kterém se zformovaly větší skupinky závodníků a v cíli pak rozhodovaly vteřinky. Na dlouhé trati B (53 km) obsadil Petr Březina celkově 19. místo, 4. místo v Elite, čímž vylepšil své dosavadní maximum. V průběžném seriálovém pořadí mu nyní patří 2. místo v kategorii Elite. Krátkou trať C (31 km) si střihl Martin Číhalík a dokončil na 21. místě celkově, 8. místě v kategorii Muži 23-39 let. Na dětské trati závodil Jakub Tesařík a vybojoval 5. místo v kategorii Žáci 8-9 let.

V neděli startovali naši mladí, Jan Zatloukal a Jakub Říman, na Českém poháru MTB XCO v Peci pod Sněžkou. Počasí závodníky kvalitně prověřilo, závodilo se za deště a na trati zalité vodou a bahnem. Honza vybojoval solidní 4. místo v kategorii kadetů a Kuba 9. místo v kategorii juniorů.

Silniční časovku v Králíkách v seriálu Moravský pohár si pak střihl Štefan Lukašák a obsadil 3. příčku v kategorii D.