Víkend odstartoval Kolo pro život a český pohár

ČT Trans Brdy, Kolo pro život

Největší seriál maratonů horských kol na našem území odstartoval v sobotu v Dobřichovicích u Prahy a to rovnou jednou z těch těžších tratí seriálu Kolo pro život. Na nejdelší trasu B jsme postavili sestavu tvořenou Petrem Březinou, Štefanem Lukašákem, Filipem Wiedermanem a Martinou Kukulovou. Tato čtyřka (spolu s Kubou Římanem, který se ale účastnil nedělního Českého poháru) letos tvoří tým, který bude sbírat body do soutěže Team prestige trophy hobby. Této týmové soutěže se účastníme za podpory firmy Abus, která je naším dlouhodobým partnerem a dodavatelem přileb pro celý tým Kolarna.

Pořadím celého závodu pěkně zamíchal vtipálek, který na jedné z křižovatek otočil šipku značící trať a ze závodu se tak stal orienťák. Petr Březina se tak z početné vedoucí skupinky dostal až daleko za 100. pozici, v druhé polovině závodu projížděl mezičasem 90-tý a do cíle dorazil 48-mý, v kategorii Muži 30-39 let 17-tý. Štefan Lukašák si vybral trochu smolnou bramborovou příčku a Martina Kukulová dojela 6. mezi ženami, 2. v kategorii Ženy 23-29 let.

A nezávodilo se jen na hlavní trati, ale také v dětských kategoriích. Mladí kolárníci Martin Haluzík a Kuba Tesařík si dopoledne střihli závod v rámci Kola pro život a po té se přesunuli do Prahy, kde startoval Český pohár MTB MINIME. Klobouk dolů! 👍

…a na závěr vtipné shrnutí závodu z webu kolopro.cz 😀 – „Brdy letos ukázaly, že jde stále o oblast neprobádanou a plnou záhad. Letošní změna trasy zřejmě protnula území neandrtálců, kteří si nejspíše jen instinktivně brání svoje území..?

Český pohár MTB XCO Praha

Druhým otvírákem dalšího velkého seriálu, tentokrát v disciplíně cross country, byl český pohár v Praze. Mlaďoši skvěle bojovali, Honza Zatloukal si urval bronz mezi kadety! Ve stejné kategorii jel i Pepa Machač, který se se startovní pozicí 91 dokázal úzkou a technickou tratí prodrat na 16. místo! Za juniory jel Kuba Říman, dokončil 6-tý a nominoval se tak na závod Světové juniorské série v Heubachu 29.4.! Takže držíme palce na příští víkend ✊. V kategorii Elite závodil David Hladiš (21. místo) a Jirka Štěpáník (27.místo).