Úspěšný KPŽ Drásal!

V sobotním závodě Drásal seriálu Kolo pro život jsme posbírali 4 pódiová umístění, z toho 3 vítězná!

Celý program začínal dopoledními závody dětí. Kuba Tesařík nám zajistil první medaili, a to stříbrnou, mezi dětmi 8-9 let. Celkem zde startovalo 70 dětí (kluků i holek)!! Ve stejné kategorii závodil i Karel Košár a dokončil 40. V dalších kategoriích nás reprezentovali bráchové Halásovi, mladší Tonda dojel 17. mezi dětmi 6-7 let, starší Václav 14. mezi dětmi 10-11 let.

Pokračovalo se hlavními závody. Honza Zatloukal opět ukázal výbornou formu a vybojoval celkové prvenství na trase C (30 km)! Bral tak i 1. místo ve své kategorii Kadeti 14-16 let. Na stejné trase startoval i Filip Wiedermann a dokončil 31., 8. v kategorii Muži 23-29 let .

Na trase B se ukázal Pavel Skalický celkovým 4. místem a vítězstvím v kategorii Muži 23-29 let! Jakub Říman projel cílem 10., 6. mezi Muži 17-22 let a z výsledku byl dnes lehce zklamaný. Martina Kukulová dojela do cíle jako 3. žena a 1. v kategorii Ženy 17-22 let, od minulého závodu KPŽ ve Vrchlabí si tak vylepšila své umístění mezi ženami, kde dojela pátá.

Na druhou nejdelší, 117 km dlouhou trať si troufl pouze Petr Březina. K této příležitosti dostal od našeho partnera novinku z přileb Abus – model Gamechanger. Zatím byl do ČR dodán pouze jeden kus a šlo tak o první představení tohoto modelu u nás. V první polovině závodu se Petr pohyboval kolem celkového 10. místa, v druhé polovině lehce ztratil a po 5 hod 40 min dlouhém závodě nakonec projel cílem 20., 6. mezi Muži Elite, což je víc než slušný výsledek. Petr si tak v hodnocení celého seriálu vylepšil své celkové umístění (z 10. na 6.!) a zároveň si pojistil 2. místo v kategorii Elite.

Děkujeme všem za reprezentaci na tomto dalším podniku seriálu Kolo pro život, tým Kolárna rozhodně byl vidět!