Úspěšné MČR v cyklokrosu!

O tomto víkendu jsme bojovali na dvou Mistrovstvích České republiky – MČR mládeže a MČR masters.

V sobotu se jelo v Kolíně Mistrovství ČR mládežnických kategoriích. V kategorii Kadetů startoval Honza Zatloukal a Josef Macháč a závod byl neskutečně dramatický! Po předchozích úspěších a vítězstvích na Českém poháru chtěl Honza jednoznačně bojovat o mistrovský titul. Start mu však nevyšel tak, jak by si přál a během čtyřech okruhů závodu sjížděl náskok svých soupeřů. To na rovinaté kolínské trati nebylo snadné. Zhruba v polovině závodu se dostal do skupinky jedoucí o druhé místo a během druhé poloviny závodu se mu podařilo docvaknout se i na průběžně prvního závodníka závodu! V poslední technické pasáži okruhu převzal vedení a přijel si do cíle pro svůj první mistrovský dres!!! Navíc potvrdil svoji dominanci v celé sezóně a stal se vítězem celkového hodnocení Českého poháru.

Pepa Macháč měl ve stejném závodě naopak výborný start, ale v průběhu závodu pár příček ztratil a dokončil trochu zklamaný, 14-tý.

Mezi Juniory jsme měli na startu Jakuba Římana. Kuba ukázal skvělou fyzickou připravenost, během závodu se propracoval do skupinky jeducí o druhé místo a často se v ní ukazoval na špici. V poslední písčité pasáži před cílem však lehce zaváhal a zbyla na něj trochu nepopulární bramborová příčka. Je to však krásný výsledek a navíc si dokázal udržet 3. místo v celkovém hodnocení Českého poháru!

V neděli se konalo Mistrovství ČR Masters, kterého se zúčastnil Štefan Lukašák. Štefanovi to tentokrát nedopadlo tak, jak by si přál a dojel 6-tý. Ve vloženém závodě jel David Vlasák, Martina Kukulová, Petr Březina a Jaroslav Strakoš.

Mlaďoši Honza Zatloukal a Kuba Říman se jeli po úspěšném MČR „vyjet“ do polských Katowic. Honza přišel diskvalifikací o první místo a Kuba si vyjel opět 4. příčku 😀.