Shrnutí sezóny 2017 v podání mládeže!

Od prvního závodu ČP MTB XCO naši kluci ukazovali že jsou perfektně připraveni! Honza Zatloukal i Jakub Říman vlétli do sezóny jako prvoračáci…

Honza prokazoval celý rok vyrovnané výkony a vždy patřil k těm nejlepším, celkově 2.misto v hodnocení ČP MTB XCO, 1.misto v ČP MTB XCO Bedřichov, na MČR v Brně bylo sice 4.místo menším zklamáním ale rychle se z toho oklepal a vynahradil si to na Evropském Šampionátu v Grazu! Absolvoval silniční etapový závod v Polsku, Závod Míru v Jevíčku a další silniční závody včetně MČR v Jablonci. Do cyklokrosové sezóny vlétl stejně po hlavě a bez respektu jako do té bajkové! V podstatě na Domácích podnicích Toi Toi Cupu měl jen jednoho soupeře rivala Šulce, tito dva se v každém závodě přetahovali o vítězství! V zahraničních závodech to vypadalo podobně Slovensko 1.misto, Lucembursko 1.misto, Polsko 1.misto, Švýcarsko 2.misto a Belgie 6.misto! Vrcholem bylo nedávné MČR v Kolíně kde Honza konečně získal titul Mistra České Republiky a díky tomu i celkově vyhrál ČP Toi Toi Cup!

Kubovi se letní část sezóny moc nevyvedla, 7.misto ČP MTB XCO Kutná Hora, 9.misto na MČR v Brně, na silničních závodech se mu dařilo ale chyběli mu zkušenosti… S Českou cyklokrosovou reprezentací jel těžký etapový závod Regionem Orlicka. Skvěle se mu ale daří v cyklokrosové sezóně! Od prvního závodu prokazuje že patří k nejlepším českým juniorům a díky tomu je i v Reprezentaci, nejlepší výsledek zaznamenal v Hlinsku 2.misto dále v Ostravě 3.misto… Na MČR v Kolíně skončil těsně na 4.místě, v zahraničí Kuba závodil taky na výbornou! Slovensko 4.misto, Lucembursko 6.misto, Švýcarsko 1.misto, Polsko 4.misto! V celkovém pořadí Toi Toi Cupu skončil na skvělém 3.miste! Aktuálně je Kuba v Belgii na vánočním turné s Českou Repezentací, zítra závodí v Bredene a 30.12. v Diegemu, dále jeho sezóna pokračuje dalšímy Světovými Poháry až do 3.února kdy je Mistrovství Světa v Holandském Valkenburku!

Josef Macháč zaznamenal ostrý vstup do cyklistiky letos na MČR v Brně v XCO a blýskl se 19.místem! Dále pokračoval do cyklokrosové sezóny a patřil do Top 10 celkem pravidelně… Nejlepší výsledek zaznamenal v Holých Vrších 8.misto, celkově v českém Toi Toi Cupu skončil na 10.místě!

Jsem na vás kluci neskutečně hrdý a jsem rád že se vám takhle daří! Přeju vám hodně štěstí v Novém roce a hlavně zdraví! Doufám 2018 navážeme na úspěchy a zase se posuneme dál!