Shrnutí posledních úspěšných závodních dnů

V uplynulých týdnech jsme startovali na několika závodech po celé republice i mimo ni a v tomto reportu vám představujeme stručný souhrn našich úspěchů…

Welzlův kvadriatlon

29.7.2017
Welzlův kvadriatlon je netradičním závodem pořádaným v Zábřeze na severní Moravě. Je tvořený čtyřmi disciplínami – běh, plavání, inline brusle, MTB. Na start se po páté v řadě postavila loňská vítězka Martina Kukulová. Letos však v obhajobě prvenství nestačila na triatlonistku Báru Šimkovou a Zuzku Skalickou, za kterou zaostala o 1 vteřinu, a dojela si tak pro 3. místo v Ženách. Záznam z tohoto závodu můžete shlédnout na webu České televizehttp://www.ceskatelevize.cz/porady/11947485651-welzluv-kvadriatlon-2017/.

Hornolipovská 30, Jesenický šnek

29.7.2017
V závodě horských kol v seriálu Jesenický šnek jsme měli dvě zlaté medaile a to díky Janu Zatloukalovi (kategorie M) a Lubomíru Vychodilovi (kategorie E). Hned za Honzou dojel v kategorii druhý Kuba Říman. Jiří Štěpaník skončil 5. v kategorii A.

Hynčický půlmaraton, Šumperský pohár horských kol

5.8.2017
Hynčický půlmaraton se jel v perném letním počasí nedaleko Králického Sněžníku. Závod výborně sedl Petru Březinovi, který jel celý závod o vítězství. V posledních metrech byl však rychlejší domácí Vojta Bednarský a Petr si dojel ve spurtu pro stříbrnou příčku. Oba však patří do rozdílných věkových kategorií, proto Petr získal zlato ve své kategorii (Muži B). Vítězství v kategorii také vybojoval Martin Haluzík (Muži C). Další umístění kolárníků vypadala následovně:

6. místo Dominik Brandýs (Muži A)
7. místo Filip Wiedermann (Muži A)
4. místo Ivo Hromádka (Muži B)
11. místo Michal Harlender (Muži C)

Erzgebirgs Bike Marathon (GER)

6.8.2017
Náš mladý Kuba Tesařík prohání soupeře nejen u nás, ale i v zahraničí! V německém závodě Erzgebirgs Bike Marathon vybojoval vítězství v nabité konkurenci 31 startujících!

Časovka na Skřítek, Moravský pohár

12.8.2017
Horské kolo za silniční vystřídal Štefan Lukašák. V časovce na Skřítek, která startovala v Rýmařově, si dojel pro stříbro ve své kategorii.

KPŽ Karlovy Vary

12.8.2017
Dalšího závodu Kolo pro život pořádaného v Karlových Varech se tentokrát zúčastnil jen náš benjamínek Jakub Tesařík a vybojoval nám bronz mezi dětmi 8-9 let.

Pustopolomská MTB Dvacítka

12.8.2017
První ročník závodu v Pusté Polomi si střihla naše nová (a sympatická :-)) členka Tereza Walsbergerová a hned se blýskla pódiovým umístěním – mezi ženami vybojovala bronzovou medaili!

O cenu Rapotína, Šumperský pohár horských kol

13.8.2017
Nejpočetnější účast měla Kolárna na včerejším závodě Šumperského poháru O cenu Rapotína a proto už jen stručně představujeme souhrn dosažených (a pěkných) výsledků :-).

V dětských kategoriích vybojoval nejlepší umístění celého týmu Tomík Haluzík, když zvládl zvítězit v závodě nejmladších: