Pohár Drahanské vrchoviny v Boskovicích

Léto pomalu končí a bajky brzy vystřídá cyklokros. V rámci přípravy na vyšší intenzity jsme si v sobotu dali hodinový závod cross country v Boskovicích, pořádaného v rámci Poháru Drahanské vrchoviny. Pořadatelé připravili opravdu pěknou trať v okolí westernového městečka, která navíc vedla z větší části po staré trati Českého poháru MTB XCO.

Program dne zahájili nejmladší Kolárníci, konkrétně Kuba Tesařík, který i přes krátké bloudění po trati závod kategorie Chlapci 9-10let s přehledem vyhrál. Další kategorií byli Chlapci 11-12 let, Vašek Halás dojel na 6. místě a Martin Haluzík 20-tý.

V hlavní závodě mužů odstartoval David Hladiš a Petr Březina. David vybojoval celkové druhé místo v hlavním závodě! A Petr Březina dokončil čtvrtý. Mezi ženami si dojela pro vítězství Martina Kukulová.

Druhým závodem, který se jel v sobotu, byl Moravský bikemaraton a na trati 50 km nám Ivana Doležalová vybojovala bronzovou medaili mezi ženami! Jitka Harlenderová dojela 9-tá. Radim Fiala 21. v kategorii Muži I a Martin Hájek 56-tý.

Trať dlouhou 80 km si z Kolárníků dal jen Michal Harlender a dojel 16. mezi Muži C.