MISTROVSTVÍ OLOMOUCKÉHO KRAJE.

V sobotu za sychravého počasí v areálu amfiteátru v Náměšti na Hané se uskutečnilo mistrovství Olomouckého kraje i s mezinárodní účastí. Tento závod byl zároveň součástí Oderského poháru.

Vítězem kategorie muži elite se stal HAMPL Petr z týmu Pells. Na druhém místě se umístil GREBÍK Radim – tým Force KCK Zlín a na třetím pak VINKLÁREK František za tým TUFO Pardus Prostějov, kdy v celkovém pořadí se vměstnal na třetí místo polský závodník BIENASZ Maksymilian – tým Bienasz Bike – Polsko, který zvítězil ve své kategorii muži 35let.

V kategorii žen zvítězila domácí BRAVENCOVÁ Denisa za tým KOLÁRNA před ostřílenou VORÁČOVOU Naďou z týmu TUFO PARDUS Prostějov a KUKULOVOU Martinou – KOLÁRNA.

Kolem trati jsme mohli potkat spoustu známých tváří jako například bývalou reprezentantku v silniční cyklistice Jiřinu Ščučkovu, mechaniky české reprezentace – Richarda Šmídu a Karla Slezáčka, otce bývalého mistra světa z juniorské kategorii Mlynáře, místostarostu městyse Náměště na Hané, Michala Frantíka – člena komise pro mládež a sport rady Olomouckého kraje, partnery a sponzory závodu a řadu dalších.

Závod okomentovala slovy vítězka kategorie kadetek – Gotwaldová: „Závod super, byl náročný, bylo to hrozně do rychla, ale líbilo se mi to. Bylo pěkný bahničko, takže to občas klouzalo, tak to bylo i náročné.“

Vítěz kategorie mužů Hampl k trati řekl: „Trať byla těžká, spravedlivá, fakt hodně těžká“

Ředitel závodu Roman Brandýs považuje závod za velice zdařilý a dodává: „Největší radost mám vždy z kategorie těch nejmenších. V té nejprestižnější mužské kategorii jsme mohli vidět až do samotného závěru úžasný souboj mezi Hamplem a Grebíkem. Tímto bych velice rád poděkoval všem za diváckou kulisu fanoušků, gratuluji vítězům a zúčastněným, celému týmu, který nám pomáhal tento závod připravit a v neposlední řadě městysi Náměšť na Hané, městu Olomouc, Olomouckému kraji a všem partnerům závodu.“

Tímto vás zároveň zveme na cyklokrosovou akci, jejímiž hlavními aktéry budou děti, ale také dospělí – CROSS – SPRINT HAČKY, který se uskuteční 28.10.2022 ve 12:30. Závodit může opravdu každý. Těší se pořadatelé.