KPŽ Vysočina Arena Tour České spořitelny v sobotu i neděli

KPŽ Vysočina Arena Tour České spořitelny se pořádalo ve známém areálu Nového Města na Moravě, který pravidelně hostí Světový pohár MTB XCO. Sobotní KPŽ patřilo klasickým trasám B a C. 55 km dlouhá trasa B vedla po pěkných trailech Vysočiny a provedla závodníky po pěkném a atraktivním okruhu. Na start se postavilo přes 700 bajkerů!

Nejlépe z Kolárníků dojel Petr Březina na celkovém 36. místě, 12. v kategorii Muži Elite. Další Pavel Řoutil 42. v kategorii Muži 30-39 let a hned dvě místa za ním Martina Kukulová, 5. žena celkového pořadí žen a 2. v kategorii Ženy 23-29 let. Simona Večeřová dojela 6. mezi Ženy 40-49 let.

Závod trasy B byl zároveň Akademickým Mistrovstvím České republiky a Martina Kukulová dojela za Univerzitu Palackého v rámci tohoto mistrovství na 2. místě mezi ženami.

Na trase C dojel do cíle z Kolárníků nejdříve Martin Číhalík – 19., 9. mezi Muži 17-29 let. Ivana Doležalová a Lubomír Vychodil vybojovali vítězství každý ve své kategorii (Ženy 30-39 let a Muži nad 60 let)!!

Mladí Kolárníci si v sobotu dali Pohár Drahanské vrchoviny v Bukové. Tonda Halás dojel 3. mezi Chlapci 7-8 let, Kuba Tesařík zvítězil ve své kategorii Chlapci 9-10 let! Václav Halás 4. mezi Chlapci 11-12 let a hned za ním 5. Martin Haluzík.

Stejná sestava mladých Kolárníků závodila v nedělním dětském závodě KPŽ na Vysočině, ve stejném areálu v jakém probíhal sobotní závod. Kuba Tesařík dojel na krásném 2. místě v kategorii Kluci 10-11 let, Václav Halás ve stejné kategorii 6-tý a Martin Haluzík 9-tý. V kategorii Kluci 6-7 let Tonda Halás 5-tý a závod mezi kluky do 5 let si střihl i Tomáš Haluzík a dokončil 7-mý.