KOLARNA vévodí v cyklistickém krosu

Cyklokrosová sezóna v Česku začala závody 48.ročníku národního poháru v cyklokrosu, Oderského poháru i extraligy masters.

V letošním kalendáři národního poháru Toi Toi Cupu je na programu v Elite a ženách sedm závodů, plus mistrovství republiky, které se nebude započítávat do celkového pořadí seriálu. V mládežnických kategoriích se pojede o čtyři závody víc a započítává se osm nejlepších výsledků.

Kolarna-Oderský pohár čítá osm závodů, počítají se nejlepších šest bodových výsledků. Extraliga masters 2016 má na programu rekordních 14 podniků, jednotlivcům se bude započítávat 10 nejlepších umístění.

Ve všech třech domácích cyklokrosových seriálech i vybraných zahraničních závodech budou startovat členové početného olomouckého cyklo teamu KOLARNA.

KOLARNA v říjnu obhájila již třetím rokem vítězství v Šumperském poháru v hodnocení týmů a pohár za celkové prvenství již má ve vlastnictví. Potěšitelné je, že nejvíce se o zisk poháru zasloužila především mládež, díky žákům Martinovi Haluzíkovi a Lukáši Harlenderovi, kteří svoje kategorie ovládli. Žákovská kategorie KOLARNY se na podzim pod vedením trenéra Martina Haluzíka st. rozrostla o další členy a případní zájemci z řad školáků do 10 let jsou stále vítáni. Informace zájemci získají na prodejně kol KOLARNA v Olomouci, Křižíkova 1.

Výbornými výsledky se prezentoval v letošní sezóně MTB i kadet Jan Zatloukal, ten mimo Šumperský pohár jezdil hlavně v národním Českém poháru a patřil mezi nejlepší pětici mládežnického pelotonu. Trenéra Pavla Skalického, který zase exceloval v seriálu MTB Kolo pro život, vystřídal pro cyklokrosovou sezónu Jiří Štěpáník. Jan Zatloukal pod vedením cyklokrosového specialisty patří ke špičce i kadetského krosového pelotonu.

Také dospělí členové KOLARNY mají za sebou první cyklokrosové tuzemské závody a při nich vždy některý z nich stanul na stupních vítězů.

Petr Březina, Jiří Štěpáník a David Vlasák v Elite, v masters potom Štefan Lukašák a Roman Brandýs.

Dá se očekávat, že i v této tradiční podzimní cyklistické disciplíně bude olomoucký team KOLARNA patřit k významným hráčům v silné konkurenci.